Rajdy terenowe z GPS
Rajdy terenowe cieszą się w Polsce coraz większym powodzeniem. W ciągu miesiąca odbywa się nieraz około 10 tego typu imprez na terenie całego kraju, w większości są to rajdy amatorskie, a wystartować może w nich każdy.
Jak się przygotować? Oto krótki poradnik:
- Wpisowe na rajd. To kwota między 250 a 1200 zł. Do tego należy doliczyć koszty paliwa i części do samochodu. Jeśli się takowego nie posiada, odpowiednio zmodyfikowane auto terenowe można nabyć za ok. 15 tys. zł.
- Ważne jest rozeznanie w terenie i sprawdzenie możliwości samochodu. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie łamać przy tym przepisów. Prawo polskie zabrania jazdy po lasach państwowych, za to bez problemu można poruszać się ścieżkami gminnymi i powiatowymi. Może przydać się tutaj lokalizator GPS, który pokaże położenie samochodu, ilość przejechanych kilometrów, pokonane odległości, a także zapamięta trasę, co przyda się na przyszłość.
- Trzeba się dobrze zabezpieczyć. Na małych imprezach wystarczy kask, ale na dobrze zorganizowanym rajdzie amatorskim niezbędny jest ognioodporny kombinezon, auto z klatką bezpieczeństwa i 4-punktowymi pasami.
- Aby brać udział w rajdach zawodowych, potrzebna jest licencja. Jej zdobycie nie jest niczym trudnym – wystarczy zapisać się do automobilklubu, zaliczyć egzamin teoretyczny, zrobić badania lekarskie i opłacić składkę.
Do czego może przydać się na rajdach GPS i jaki wybrać?
Lokalizator GPS przyda się każdemu, kto chciałby potem:
- zobaczyć jaką trasę pokonał
- sprawdzić, z jaką jechał prędkością
- na prowadzonej przez siebie stronie zamieścić widget z przejechaną trasą
- ile spalił paliwa
- ile trwała jazda
- jakie samochód miał obciążenie
- jaka była temperatura silnika
Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj wybór lokalizatora IKOL CAN. Pozwala on pobierać informacje z komputera pokładowego pojazdu. Moduł IKOL CAN daje możliwość kontroli poziomu paliwa, spalania, a także wyświetlania informacji z deski rozdzielczej – przebieg, niezapięte pasy, włączone światła i wiele innych.
Oprócz tego IKOL daje możliwość stałego monitoringu pojazdów, na żywo, online, z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu, a także historię wszystkich przejazdów i postojów nawet do 12 miesięcy. Dzięki temu wybrana osoba może śledzić poczynania kierowcy na rajdzie i mieć wgląd we wszystkie zdarzenia podczas jazdy. Kierowca zaś będzie wiedział, co działo się z jego samochodem podczas rajdu, będzie mógł zniwelować błędy popełniane podczas jazdy, które negatywnie wpływają na pracę samochodu.
Kategorie: Podróże, Lokalizatory GPS, Wszystkie | Komentarze: Brak