Home -  Przenośne lokalizatory -  Pozycja lokalizatorów w zasięgu ręki

Pozycja lokalizatorów w zasięgu ręki

14 kwietnia 2017
phone-4293575_1920 (1)

W dzisiejszym wpisie podpowiemy, jak łatwo sprawdzić pozycję lokalizatorów IKOL, jak wykorzystać monitoring GPS w swojej firmie, pokażemy także, co lokalizatory są w stanie odczytać i jakie ciekawe i przydatne raporty można wygenerować. Zapraszamy do lektury!

 

Monitoring GPS jest niezbędny w firmach zajmujących się przewozem osób

Lokalizator zamontowany w autobusie umożliwia bieżące śledzenie pozycji pojazdu, dzięki czemu zarządzający flotą autobusów wie, czy pojazd stoi w korku, czy ma opóźnienie, czy wyjechał z bazy, w jakiej miejscowości się znajduje. Pozwala także  na informowanie pasażerów o każdej nieprzewidzianej sytuacji. Dzięki IKOL można też analizować styl jazdy każdego kierowcy, łatwo przeprowadzić ewidencję wszystkich pojazdów, rozliczać koszty paliwa, a także umieścić na stronie widgety – dzięki nim pasażerowie sprawdzą, gdzie jest autobus, na który czekają.

Raport nacisku na osie pokaże obciążenie pojazdu

Za pomocą czytelnego wykresu w raporcie nacisku na osie, można sprawdzić obciążenie pojazdu na osi czasu. Dzięki temu można przeprowadzić dokładną analizę wykorzystania pojazdu, załadunku, rozładunku, a także średniego obciążenia – można uniknąć zbyt dużego obciążenia konkretnego pojazdu.

 

truck

W systemie IKOL można ustawić rodzaj paliwa oraz średnie spalanie swojego pojazdu

Posiadacze lokalizatorów IKOL GO, OBD, CAN oraz MOTO w konfiguracji lokalizatorów mogą ustawić rodzaj używanego paliwa oraz średnie spalanie swojego pojazdu. Wartość średniego spalania w przypadku lokalizatorów IKOL CAN jest wzięta pod uwagę przy generowaniu wykresów spalania paliwa przez pojazd. Pomoże to wartość ta będzie podstawą do obliczania kosztu podróży. sprawdzić, czy podróże są ekonomiczne, a dla tych, którzy nie mają lokalizatora IKOL CAN  wartość ta będzie podstawą do obliczania kosztu podróży.

Można zresetować ustawienia lokalizatorów IKOL CAN oraz OBD

Lokalizator IKOL OBD lub IKOL CAN uczy się jakie parametry z szyny CAN w danym pojeździe jest w stanie odczytać. Dane te zostają zapisane są w pamięci podręcznej lokalizatora. Po przełożeniu lokalizatora do innego samochodu, można te dane wykasować, aby lokalizator zbierał nowe z szyny CAN pojazdu, do którego został przełożony.

IKOL OBD

Możesz wygenerować raport z tachografu

Dzięki podłączeniu lokalizatora IKOL do szyny CAN w pojeździe, można odczytać dane z tachografu i wygenerować raport, w którym, na czytelnym wykresie prezentowany jest „stan” kierowcy – czas jazdy, odpoczynku, dyspozycyjność itd. Raport przedstawia odczyt z tachografu z dokładnością czasową tożsamą do tej, która podana jest w specyfikacji technicznej usługi CAN.

Aplikacja IKOL Tracker to szybkie przeglądanie pozycji i tras historycznych lokalizatorów

Za pomocą łatwej i przejrzystej aplikacji, bez logowania się do systemu, można sprawdzić położenie i przebyte trasy wszystkich swoich lokalizatorów w systemie IKOL. Wystarczy pobrać aplikację na urządzenie przenośne z systemem Android i zalogować się, używając swojego loginu i hasła, służących do logowania w Aplikacji IKOL Online.

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Wielki Kanion

IKOL obieżyświat

 3 listopada 2016

Jeden z naszych lokalizatorów od pewnego czasu podróżuje po świecie. I to nie byle czym,…

Czytaj więcej
money

Możesz wydawać mniej na paliwo

 20 lutego 2017

Dzisiaj podpowiemy Wam, jak łatwo oszczędzać na paliwie, w jaki sposób monitoring GPS może ułatwić…

Czytaj więcej