Home -  Monitoring GPS pojazdów -  Jak korzystać z alertów w monitoringu GPS

Jak korzystać z alertów w monitoringu GPS

7 sierpnia 2019
ecodriving i alerty potrzebne w monitornigu gps samochodów

Rynek monitoringu GPS pojazdów służbowych ma się dziś świetnie, bo zapotrzebowanie na taki system monitorowania pracowników jest ogromne i stale rośnie. Sprawdź, jak radzą sobie floty z komunikacją w terenie.

 

KWALIFIKACJE KIEROWCY ZACZYNAJĄ SIĘ OD UMIEJĘTNOŚCI, A KOŃCZĄ NA DOŚWIADCZENIU

Suma umiejętności, które wykorzystuje pracownik terenowy, to nie dyplom, a efekty uczenia się. Praktyczną wiedzę kierowca zdobywa, prowadząc samochód. Monitoring GPS pozwala na informację zwrotną naszych działań za kierownicą. Wiadomo, czy pracownik korzysta z rozwiązań telematycznych, które dają mu dokładną wiedzę, dotyczącą jego zachowań na drodze.

ALERTY GPS PRZESYŁAJĄ INFORMACJE O STYLU JAZDY

Alerty są wysyłane za każdym razem, kiedy kierowca wykonuje jakiś manewr źle lub za szybko. Już na przestrzeni kilku miesięcy można zauważyć, jak zmienia się styl jazdy kierowcy. Analiza pokonanych tras, to informacja jak pracownik radzi sobie na drodze, czy zna przepisy ruchu drogowego i stosuje się do nich. Powiadomienia dają informację o tym, co aktualnie dzieje się z samochodem. Jaka jest jego pozycja, czy jest uruchomiony, gdzie ostatni raz się zatrzymał. To bardzo precyzyjne dane, za pomocą których jesteśmy w stanie zdalnie i z dużych odległości sterować pojazdem w sytuacji zagrożenia.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

 

Kiedy w pojeździe zainstalowany jest lokalizator GPS IKOL – możemy otrzymywać alert przekroczenia prędkości, który informuje o przekroczeniu zadanej (wcześniej ustalonej) prędkości. Żeby ułatwić zdalną kontrolę lokalizatorów (pojazdów lokalizowanych) przyda się alert niskiego napięcia głównego zasilania. Ten alert komunikuje o niskim napięciu akumulatora pojazdu, aby w porę zareagować i nie dopuścić do unieruchomienia samochodu.

CZYTAJ WIĘCEJ

WYBIERZ FORMĘ PRZESYŁANEGO ALERTU (E-MAIL, SMS, APLIKACJA IKOL TRACKER).

Dla zwiększenia efektywności pracy kierowców terenowych, przyda się alert długiego postoju np. z góry ustalone 72 godziny, podczas których wiadomo, że pracownik nie rozpoczął pracy po weekendzie. Alert długiej podróży zabezpiecza przed zbyt długą, intensywną pracą i jazdą za kółkiem.

Jazda samochodem na dużych trasach, jest tak samo ważna jak i niebezpieczna. Inaczej jeździ się po mieście, inaczej na autostradzie. Obowiązują inne prędkości i różni się znacznie styl jazdy kierowców. Pokonywanie długich tras wiąże się z czasem i wiecznym pośpiechem. Takich rozbieżności jest całkiem dużo, dlatego kontrola stylu jazdy przydaje się coraz częściej także pracownikom, którzy uczą się dostosowywać styl jazdy do warunków na drodze. Należy pamiętać, że kierowca, to nie tylko mężczyzna, choć takie wyobrażenie jest najczęstsze. Coraz więcej kobiet zawodowo świetnie radzi sobie za kierownicą i czasem potrzebna jest niewielka ingerencja w styl jazdy, żeby zobaczyć wymierne korzyści z monitoringu GPS. 

EKOLOGICZNA JAZDA SPRZYJA OTOCZENIU

Warto jeździć w stylu eko, czyli konkretnie rzecz ujmując, bez gwałtownych przyspieszeń, hamowań i wchodzenia w zakręt. Przyczyniamy się wtedy do większego zużycia paliwa, wprawiamy samochód w niebezpieczny manewr i niszczymy środowisko zbędnymi spalinami. Dodatkowo mamy mniejszą kontrolę nad pojazdem i niski komfort jazdy. Na dobre nawyki potrzebny jest czas, dlatego świetnie się sprawdzi historia przejazdów z 12 miesięcy.

 

System GPS IKOL daje narzędzie, które pozwala monitorować styl jazdy kierowców online. Widzimy wtedy pozycję na żywo i historyczne trasy. Kontrola i monitoring GPS sukcesywnie eliminują błędy kierowców. 

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

Najczęściej stosowane funkcje GPS do samochodu

 12 czerwca 2020

Praktyka czyni mistrza, również w zarządzaniu flotą pojazdów. Wiedzą o tym dobrze flotowcy, którzy przez…

Czytaj więcej
droga lider

IKOL CAN – lider wśród lokalizatorów GPS

 13 sierpnia 2020

Wybierając ten lokalizator masz pewność, że wszystkie inne ma pod sobą. Powód jest jeden -…

Czytaj więcej