Home -  Przenośne lokalizatory -  Ciekawe zastosowania monitoringu GPS

Ciekawe zastosowania monitoringu GPS

24 sierpnia 2018
PIZZA

Kilka rodzajów lokalizatorów i szereg usług do wyboru sprawiają, że monitoring GPS IKOL ma bardzo szerokie zastosowanie, nie tylko we flotach pojazdu. Jak można go jeszcze wykorzystać? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Styl jazdy może wpłynąć na wysokość składki ubezpieczeniowej.

Rozwiązania telematyczne, takie jak monitoring GPS, mają również zastosowanie w ubezpieczeniach komunikacyjnych. Dane zbierane z lokalizatora GPS wpływają na wysokość opłacanej składki. Oznacza to, że im lepiej, bezpieczniej i ekonomiczniej jeździ kierowca, tym mniejszą składkę ubezpieczeniową będzie płacił. Takie rozwiązanie nazywa się Usage Based Insurance, czyli UBI. W samochodzie montuje się system monitoringu GPS. Koszty montażu pokrywa firma ubezpieczeniowa. Składki naliczane są na podstawie informacji, które zbiera lokalizator – prędkość, ekonomiczna jazda, czas jazdy, pory podróży itd.

Lokalizator IKOL MONDO pozwala na śledzenie przenośnych urządzeń budowlanych.

W ofercie IKOL znaleźć można przenośny niewielki lokalizator IKOL MONDO. Posiada on własną baterię i magnesy mocujące, dzięki czemu można go zamocować na przenośnych urządzeniach budowlanych, np. wiertarkach. młotach pneumatycznych, betoniarkach, szlifierkach, agregatach itp.

Monitoring GPS pomoże śledzić dostawcę jedzenia.

Dla osoby prowadzącej lokal z dostawą jedzenia, monitoring IKOL to bardzo przydatne narzędzie. Pomoże sprawdzić położenie pracownika i ułatwi rozliczenie kosztów paliwa. Dzięki funkcji Widgetów na stronie internetowej lokalu można umieścić mapę z aktualną pozycją wszystkich swoich dostawców. Dzięki temu klienci będą mogli na bieżąco śledzić położenie zamówionego przez siebie posiłku. Tego typu rozwiązanie bardzo pozytywnie wpłynie na postrzeganie firmy i w krótkim czasie zwiększy liczbę stałych klientów.

W ramach alertu dowolnego obszaru można ustawić korytarz geograficzny.

W ramach alertu dowolnego obszaru dodana została funkcja tworzenia korytarzy pomiędzy dwoma punktami. Alert dowolnego obszaru umożliwia wyznaczenie obszarów, poza lokalizator nie powinien wykraczać. Do tej pory, jeśli użytkownik chciał wyznaczyć taki korytarz na mapie, musiał rysować go ręcznie. Dzięki usłudze korytarzy wystarczy ustalić punkt początkowy i końcowy, aby system wygenerował korytarz geograficzny między nimi. Funkcja jest bezpłatna w ramach usługi alert dowolnego obszaru. Korytarzem można więc objąć stałą trasę, po której porusza się lokalizator, np. trasa samochodu transportowego, czy telefon dziecka, które pokonuje drogę ze szkoły do domu.

IKOL sprawdził, jakie są największe korzyści z telematyki we flocie.

System telematyczny, jakim jest monitoring GPS, daje bardzo wiele korzyści we flocie pojazdów. Nie trzeba tworzyć sprawozdań, wystarczy wygenerować odpowiedni raport, pozwala na precyzyjną kontrolę paliwa i redukcję kosztów z nim związanych, pomaga w kontroli pracowników i pojazdów, uczy kierowców ekonomicznej i bezpiecznej jazdy, dzięki czemu nie stanowią oni zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Dzięki monitoringowi GPS można otrzymywać powiadomienia o nieoczekiwanych sytuacjach oraz odliczyć VAT od kosztów związanych z flotą dzięki ewidencji pojazdów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zainteresowała Cię oferta?

Testuj za darmo!

Załóż konto

Przeczytaj również

praca podsumowanie

Nowa funkcja – codzienne podsumowanie w ikol

 3 lipca 2017

W naszym systemie pojawiła się kolejna nowość – codzienne podsumowanie IKOL. Użytkownik może otrzymywać podsumowanie…

Czytaj więcej
carpooling

Carpooling – dziel się, oszczędzaj i monitoruj

 20 maja 2020

Korzyści z samochodów poolowych jest wiele. Pracownicy korzystają, przedsiębiorca oszczędza, a manager kontroluje. To wszystko…

Czytaj więcej