Lokalizacja GPS cargo
Według szacunków już w 2018 liczba modułów GPS osiągnie oszałamiającą wartość 4.1 miliona lokalizatorów cargo na statkach, pociągach i TIR-ach.
Według najnowszych badań, w ciągu najbliższych lat znacznie wzrośnie liczba urządzeń śledzących cargo i wszystkie formy transportu materiałów na duże odległości. Dotyczy to między przede wszystkim śledzenia kontenerów na statkach i pociągach, ale również transportu lotniczego i samochodowego TIR.
Kontrola i bezpieczeństwo
Lokalizatory GPS instalują przede wszystkim firmy transportowe i logistyczne, ale także przedsiębiorstwa zajmujące się ograniczonym sprowadzaniem towarów z zagranicy, przede wszystkim Chin, Indii, Malezji i Indonezji. Koszt modułu i usługi lokalizowania jest niski, a pozwala na monitorowanie transportu bardzo wartościowych towarów na wielkie odległości. Lokalizatory GPS pozwalają na niezależne od przewoźnika kontrolowanie towarów, informacje o rzeczywistym miejscu ich składowania oraz antycypowanie czasu jego dotarcia do portu docelowego. Lokalizatory GPS są wodoszczelne, odporne na zakurzenia i ciśnienie.
Jak to działa?
W kontenerze towarowym umieszcza się moduł GPS, który jest de facto przekaźnikiem, a nie tylko odbiornikiem. Moduł poznaje swoją pozycję dzięki satelitom GPS krążącym po orbicie okołoziemskiej. Tę pozycję wysyła na bieżąco na serwery IKOL. Czasami wysłanie pozycji jest utrudnione- np. na środku oceanu, podczas sztormu lub z innych powodów. Jednak historia pozycji nigdy nie przepadnie- jeżeli moduł GPS nie może wysłać pozycji, zapisze ją w swojej wewnętrznej pozycji i prześle wtedy, kiedy to będzie możliwe.
Kategorie: Ze świata, Wszystkie, Ciekawostki | Komentarze: Brak